Samochód zastępczy z OC sprawcy Aviva

Aviva - Samochód zastępczy

Przez Sąd Najwyższy zostało pewien czas temu ustalone, że samochód zastępczy z OC sprawcy może przysługiwać poszkodowanemu kierowcy również w przypadku, kiedy przed niefortunną kolizją lub wypadkiem samochód służył do celów prywatnych. Bez znaczenia, czy polisa ubezpieczeniowa została wykupiona w Aviva czy innej firmie, ubezpieczyciel jest zobligowany zwrócić kierowcy pieniądze za wynajęcie samochodu zastępczego.

Jeszcze pewien okres temu środki finansowe były zwracane tylko przedsiębiorcom, którzy wykorzystywali swój samochód do prowadzenia działalności gospodarczej. Wyrok wydany przez Sąd Najwyższy zmienił wiele, gdyż zakłady ubezpieczeń straciły wymówkę, którą wykorzystywały do odmawiania wypłat osobom poszkodowanym. Spojrzenie na auto zastępcze z OC sprawcy uległo zmianie, jednak w dalszym ciągu mała liczba właścicieli aut ma świadomość możliwych udogodnień.

Obecnie ubezpieczyciele, także najwięksi jak Aviva, nie mają podstaw do podważania słuszności wniosków o zwrot pieniędzy za wynajęcie auta zastępczego. Jednakże nie przestają poszukiwać powodów do podważenia słuszności składanych wniosków czy dopuszczają się zaniżenia rekompensat.

Każdy właściciel samochodu powinien zdawać sobie sprawę z tego, że samochód zastępczy z OC sprawcy przysługuje osobie poszkodowanej, która potrzebuje pojazdu do celów prywatnych. Nie ma tutaj znaczenia fakt dostępności środków komunikacji publicznej. Ponadto, kierowca nie jest zobowiązany udowodniać ubezpieczycielowi tego, że ma potrzebę użytkowania auta zastępczego. Poszkodowana osoba powinna mieć prawo do takiego auta na cały czas prowadzenia naprawy, czyli od momentu stłuczki czy oddania auta do naprawy, aż do czasu zlikwidowania szkody, czyli odbioru sprawnego pojazdu od mechanika.

Jeżeli kierowca ma do dyspozycji inne auto, zakład ubezpieczeń może odmówić akceptacji wniosku o pokrycie kosztów najmu. Auto to musi jednak być w stanie spełnić taką samą rolę, co auto zastępcze. Dodatkowo, żaden z członków rodziny nie może ucierpieć z tego powodu.

Kiedy zdecydujemy się wynająć samochód zastępczy z OC sprawcy, powinniśmy mieć na uwadze jeszcze jedną, ważną kwestie. Samochód zastępczy powinien bowiem pochodzić z tego samego segmentu cenowego, co uszkodzone auto. W innej sytuacji może okazać się, że zakład ubezpieczeń nałoży na poszkodowanego dodatkowe opłaty. Współpracując z firmą Tytanium nie jest to jednak problemem, gdyż profesjonalni doradcy zaoferują pojazdy wpisujące się w dany przedział cenowy.

Klienci korzystający z usług naszej firmy mogą liczyć na spory komfort. Auto zastępcze mogą bowiem odebrać ze wskazanego przez siebie miejsca, a oddać także w dowolnym miejscu.

Współpraca z firmą Tytanium jest korzystna także ze względów finansowych. Wiadomo, że wynajęcie samochodu zastępczego nie odbija się bez echa dla domowego budżetu, a kierowca nie jest pewny, kiedy odbędzie się zwrot środków. Podejmując współpracę z naszą firmą nie należy się jednak o to martwić, gdyż nie będzie musiał płacić klient, a towarzystwo ubezpieczeniowe.

Pozostańmy w kontakcie

Zostaw nam swój adres e-mail oraz telefon, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą, aby omówić szczegóły.