Samochód zastępczy z OC sprawcy Axa Direct

Axa Direct - Samochód zastępczy

Nie tak dawno zostało uznane przez Sąd Najwyższy, że auto zastępcze z OC sprawcy powinno zostać przyznane poszkodowanemu także w przypadku, kiedy przed nieszczęśliwym wypadkiem samochód wykorzystywał on do celów prywatnych. Bez względu na to, czy ubezpieczenie zostało wykupione w Axa Direct, czy innym towarzystwie, zakład ubezpieczeń ma obowiązek pokryć cenę najmu auta. Niestety, firmy ubezpieczeniowe usiłują uchylić się od tej powinności i niechętnie zwracają środki za wypożyczenia auta.

Jeszcze nie tak dawno pieniądze były zwracane tylko przedsiębiorcom, którzy potrzebowali uszkodzonego samochodu do prowadzenia swojej działalności gospodarczej. Wydany przez Sąd Najwyższy wyrok zmienił dużo w tej sprawie, gdyż firmy ubezpieczeniowe utraciły wymówkę, którą posługiwali się do odmowy wypłat osobom poszkodowanym. Pogląd na auto zastępcze z OC sprawcy jest już inne, jednakże w dalszym ciągu mała ilość zmotoryzowanych wie o udogodnieniach.

Obecnie firmy ubezpieczeniowe, również takie duże jak Axa Direct, nie mogą kwestionować słuszność wniosków o pokrycie kosztów za wynajęcie auta na zastępstwo. Nie przestają jednak szukać podstaw do podważania słuszności wniosków czy zaniżać rekompensaty.

Każdy zmotoryzowany powinien wiedzieć, że auto zastępcze z OC sprawcy należy się poszkodowanemu, który wykorzystuje je do celów prywatnych. Bez znaczenia jest fakt dostępu do pojazdów komunikacji miejskiej. Dodatkowo, nie ma potrzeby udowadniania zakładowi ubezpieczeń istnienia realnej potrzeby wynajęcia auta zastępczego. Poszkodowany powinien uzyskać dostęp do takiego pojazdu na cały czas prowadzenia naprawy, czyli od dnia stłuczki czy oddania auta do mechanika, aż do czasu zlikwidowania szkody.

Jeżeli okaże się, że kierowca ma do dyspozycji inny samochód, firma ubezpieczeniowa może odmówić akceptacji wniosku o zwrot kosztów najmu. Samochód ten jednak musi być zdolny do spełnienia takiej samej roli, co auto zastępcze. Co ważne, z tego powodu nie może ucierpieć żaden z członków rodziny.

Kiedy podejmiemy decyzję o wynajęciu samochodu zastępczego z OC sprawcy, musimy pamiętać o istotnej kwestii. Auto zastępcze musi bowiem pochodzić z takiego samego segmentu cenowego, co uszkodzony pojazd. W innej sytuacji może okazać się, że zakład ubezpieczeń nałoży na nas dodatkową opłatę. Korzystając z oferty firmy Tytanium nie jest to jednak problemem, gdyż wyspecjalizowani doradcy umiejętnie pomagają dobrać odpowiednie auta.

Klienci współpracujący z naszą firmą mogą liczyć na dużą wygodę. Samochód zastępczy mogą odebrać z dowolnego miejsca w Warszawie i oddać go również w dobrowolnym punkcie na mapie tego miasta.

Usługi firmy Tytanium są korzystne również ze względów finansowych. Jak jest to wiadomo, najem auta zastępczego stanowi spore obciążenie dla portfela, a klient nie ma pewności, kiedy dokona się zwrot pieniędzy. Współpracując z nami nie należy się martwić jednak o tą sprawę, ponieważ osoba poszkodowana nie musi płacić, gdyż dokonuje tego ubezpieczyciel.

Pozostańmy w kontakcie

Zostaw nam swój adres e-mail oraz telefon, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą, aby omówić szczegóły.